!-- End Google Tag Manager (noscript) →
2021_Januari_046

7 טיפים לעיצוב חדר שינה מושלם

חדר השינה הוא המקום בו אנחנו פותחים את העיניים בבוקר ועוצמים את העיניים בלילה. זה המקום של נוחות ואינטימיות, מקום פרטי שלנו ונשקיע בו כדי ליצור את האווירה המושלמת שאנחנו מחפשים ברגעים האלו של היום.

נבחר את הצבעים לפי האווירה שנרצה בחדר

לרוב כולנו מחפשים את המקום המרגיע והשקט ולכן לא נבחר בצבעים חזקים אלא גוונים רכים כמו שמנת, חום לגווניו, גווני אדמה, ורוד עתיק או צבע חול.

את הצבע הדומיננטי בחדר נמנן לקיר אחד מרכזי, לרוב הקיר בו נמקם את ראש המיטה. אם נשאף לאווירה יותר עמומה בסגנון תעשייתי או אורבני, נבחר בצבעים חזקים יותר כמו ירוק או כחול, אך גם אותם נבחר גוונים יותר מעושנים ועמוקים ולא גוונים שטוחים וצבעוניים שיפרו את אווירת השינה.

 

מיקום המיטה בחלל

יש כמה עקרונות פאנג שווי שעבורי הם כללי ברזל, אחד מהם הוא מיקום ראש המיטה כנגד דלת הכניסה. מיקום המיטה בצורה הזו מקנה לנו תחושה של שליטה על היוצאים והנכנסים בחדר. כך נקבל תחושת ביטחון גם כשאנחנו שכובים במיטה במצב פאסיבי.

בנוסף לעיקרון השליטה, הצבת ראש המיטה ממול הדלת יכול למנוע חדירת רעשים מהמסדרון או מהחלל החיצוני לדלת הכניסה, שברוב המקרים הוא משמש מעבר לכל חדרי הבית.

 

לא לוותר על שטיח

כשאנחנו מתעוררים בבוקר ויורדים מהמיטה, כדאי שיהיה שם שטיח מחמם ונעים שיהווה שכבה בין רגלינו היחפות לרצפה הקרה. שטיח מסביב למיטה עוטף בחמימות ורכות את החלק הייעודי לשינה, לעומת איזור ההתארגנות או הכניסה לחדר.

ניתן למקם שטיח רחב שיבלוט כ40-50 ס"מ מצידי המיטה, או למקם שני שטיחים צרים ומוארכים (ראנרים) בצידי המיטה.

 

נבחן את החלל לפני שנעמיס ברהיטים

האם החלל שלנו גדול מספיק ונוכל ליצור בו פינת איפור עם כיסא שיקי ומגניב? האם יש לנו מקום להצבת כורסא פינתית או ספסל התארגנות בסמוך לרגלי המיטה?

לא תמיד החדרים מספיק מרווחים כדי להכיל פונקציות נוספות מלבד שינה והתארגנות בסיסית ולכן נמעיט ברהיטים מעבר למיטה, שידת צד, ארון ומראת גוף. ועל ידי הלבשה נכונה של החלל ובחירת חומרים נעשיר את העיצוב שלנו.

אם בכל זאת נחליט על רהיט מסוים, נוודא שיש לנו מספיר מקום להתהלך בנוחות מסביב  לרהיטים ולהשתמש בהם ללא הפרעה.

 

אי אפשר בלי להתייחס לתאורה

עיצוב מדהים ככל שיהיה, לא ישיג את המטרה בלי טיפול נכון בתאורה. נדאג שהחדר לא יהיה חשוך מדי אך גם נימנע מאור חזק ולבן שיצור אווירה קרה ושטוחה.

נבחר בגוון אור חם, המועדף עליי הוא לבן חם, מה שלא יראה צהוב מדי. כדי ליצור מינונים שונים של תאורה לשלבים השונים של היום, נוסיף גופי תאורה אלטרנטיביים לאור המרכזי. מעבר לכך שזוהי דרך נפלאה להוסיף פריטים מעוצבים לחלל שלנו, שכבות התאורה מעמיקות את העיצוב. דוגמאות לגופי תאורה נוספים: מנורות קריאה בצידי המיטה, מנורת שולחן בעמדת התארגנות, מנורה צידית בחדר שתאיר על פריט עיצובי מעניין.

על ידי כל אותם גופי תאורה נוספים, יש לנו שליטה בעוצמת האור הרצויה. כשנכבה את מנורת התקרה ונדליק את המנורה על שידת הלילה, נאותת למוח שהגיע הזמן לקרוא, להירגע ולהרפות לשינה.

 

זה המקום להתפרע עם טקסטורות

טקסטורות הן אלו שיעשו את ההבדל בין עיצוב שטוח ומשעמם לעיצוב עמוק, עשיר ומסקרן. הן צריכות להיות בכלל חלל, וכשמדובר בחדר שינה זה חובה של ממש.

זה יכול להופיע בכריות נוי, בשמיכת נשפכת מבד פלאפי וכבד או קליל ודקיק, ספסל או כורסא מרופדים בבדים בעלי טקסטורה מעניינת, אהיל בד למנורה התלויה מהתקרה וכמובן שטיח ווילונות שהם לגמרי חלק מכל חדר שינה.

מפחדים מעומס יתר? לכו על גוונים טבעיים, אף פעם אי אפשר להגזים בהם.

 

בחירת רהיטים מגוונים

בבקשה אל תקנו סטים, הם שייכים לעבר, יוצרים מראה כבד, מיושן, חסר עניין ואופי ואין להם מקום יותר בעיצוב שלנו. אנחנו שואפים שהעיצוב שבחרנו ידבר אותנו, יבטא את הסגנון שלנו, ויהיה עמוק ומעניין.

גם את הסטים היותר מוכרים כמו שתי שידות צד תואמות או שתי מנורות זהות בכל צד של המיטה, אני קוראת לכם לשבור. אל תלכו על הברור מאליו ותופתעו לגלות כמה שונה ומיוחד יראה החדר שלכם מכל חדר שינה סטנדרטי אחר.

 

תפריט נגישות